Hľadať na stránke

news icon


Nachádzaš sa tu: ÚvodKontakty

Kontakty

  • Organizácie a skupiny - zoznam organizácií a skupín, ktoré pomáhajú rodinám pri odoberaní ích detí, a ktoré sa zaoberajú danou témou. Odkazy na weby a facebook stránky
  • Info weby - webové stránky, ktoré informujú o juvenilnej justícii, stratégii ľudských práv, sexuálnej výchove na školách, atď.
  • Kto to je? - zoznam často spomínaných mien na našom webe

Stánka vzniká v spolupráci rodičov a budúcich rodičov z celej SR a tiež zo zahraničia, ktorých spája rovnaký cieľ: nedovoliť presadenie takých zákonov, ktoré by v budúcnosti viedli k vytvoreniu systému juvenilnej justície v SR.

Všetky otázky a pripomienky nám posielajte na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Na Facebook

INFO


Rodičia a deti. Vzťah na celý život. Majú rodičia plné právo na výchovu vlastných detí? Chránime deti z detských domov?  Aké sú súčasné zákony SR, čo prinesie novela Zákona o rodine, Zákona o sociálno-právnej ochrane a kuratele detí na Slovensku? Ako sa budú mať deti z detských domovov? Kde sociálny systém zasahuje vhodne, kde naopak nevhodne? Je zvýšenie právomocí sociálnych pracovníkov potrebné? Alebo je potrebné nastaviť kontrolný mechanizmus výkonu práce sociálnych pracovníkov?  Správy z krajín Európy o odoberaní detí z rodín netreba ignorovať. Aký je stav na Slovensku?
Hovorí vláda s verejnosťou o ľudských právach? Bude chrániť nová Celoštátna stratégia na ochranu a podporu ľudských  práv v SR všetky ohrozené skupiny obyvateľstva? Čo je teória rodovej rovnosti a čo vieme o pojme Gender ideológia? Národná stratégia na ochranu deti bola už prijatá.
Chceme poznať fakty a diskutovať. A vy? Sledujme spolu nové zákony a konštruktívne upozorňujme na riziká. Byť moderní je IN, ale buďme moderní so zdravým rozumom. Zamyslime sa, rozprávajme sa medzi sebou a pýtajme sa zodpovedných...