Hľadať na stránke

Nachádzaš sa tu: ÚvodDokumenty / ČlánkyOficiálne témySexuálna výchova na školách

Film Sexuální výchova v Čechách

Dátum uverejnenia : 22. február 2014

Dokumentární komedii o sporu o pojetí a výuku sexuální výchovy by měli vidět všichni rodiče školou povinných dětí.
Dagmar Smržová se tématu chopila s plným nasazením. Jejím hrdinou-antihrdinou je známý školitel sexuální výchovy, autor nejproblematičtější části Sexuální příručky, která celý spor odstartovala, PaeDr. Pavel Petrnoušek. Petrnoušek ve filmu jede školit učitele, aby věděli, jak mají učit sexuální výchovu podle jeho progresivní metody zážitků a dokonalé techniky. ... čítaj ďalej.

Článok "Dokumentaristka: Sexuální výukou bereme dětem tajemství"

Dokument Dagmar Smržové Sexuální výchova v Čechách odmítla ČT i HBO, takže zůstal nezávislý. Zda je opravdu tak ožehavý, můžete posoudit sami. Nabízíme vám desetiminutovou ukázku z dokumentu na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=6jc1lVIYAqY

Max Kašparů: Deti si nevedia zaviazať šnúrky, ale majú poznať techniku, ako navliecť kondóm?

Dátum uverejnenia : 21. február 2014

Autor: Martin Ližičiar / Petra Babulíková

Témou, ktorá rezonuje aj na Slovensku, je sexuálna výchova detí na školách. Cesta+ sa rozprávala s psychiatrom o tom, aký vplyv môže mať táto výchova na deti, ako môže ovplyvniť ich budúce rodiny a manželstvá a o pohľade kresťanov na sex. Detský psychiater a premonštrátsky diakon Prof. PaedDr. ThDr. MUDr. et Dr. Jaroslav Max Kašparů, PhD., Dr. h.c

.vychova

Dnes to vyzerá tak, akoby bola spoločnosť posadnutá sexom. Nerieši sa len v médiách, ale už aj napríklad v Európskom parlamente. Vnímate to tak?

Čítať ďalej: Max Kašparů: Deti si nevedia zaviazať šnúrky, ale majú poznať techniku, ako navliecť kondóm?

Slováci začali hromadne pripomienkovať proti sexuálnej výchove na školách

Dátum uverejnenia: 11. november 2013, Bratislava / (HSP/Foto:TASR)

t AIDShrou 04a  Na snímke študenti košického Gymnázia na Šrobárovej ulici a asistentka epidemiológie, ktorá v rámci celoslovenského kurzu "Hrou proti AIDS" predvádza dievčatám, aký veľký je štandardný európsky prezervatív

Nový pokus MZ SR zaviesť sexuálnu výchovu

Ministerstvo zdravotníctva SR sa znova pokúša presadiť zavedenie sexuálnej výchovy vo vládnom dokumente. Tento tretí pokus Ficovej vlády má názov Strategický rámec starostlivosti o zdravie pre roky 2013-2030. Za ministra Rašiho padol tento návrh najprv v dokumente MZ SR Národný program sexuálneho a reprodukčného zdravia a neskôr v Národnom programe bezpečného materstva, starostlivosti o ženu a reprodukčné zdravie. Oba tieto národné programy vzbudili veľkú vlnu nevôle, a preto sa ani na rokovanie vlády nedostali, ministerstvo ich napokon stiahlo.

Čítať ďalej: Slováci začali hromadne pripomienkovať proti sexuálnej výchove na školách

ČAPLOVIČ ODPOVEDAL NA INTERPELÁCIU JURINOVEJ A VAŠEČKU V SÚVISLOSTI SO ZAVEDENÍM LGBTI KNIHY

Dátum uverejnenia : 25. október 2013 / HSP

ČAPLOVIČ ODPOVEDAL NA INTERPELÁCIU JURINOVEJ A VAŠEČKU V SÚVISLOSTI SO ZAVEDENÍM LGBTI KNIHY DO VYUČOVACIEHO PROCESU

Kniha o LGBTI nie je schválenou učebnicou ministerstvom školstva

Dňa 24. septembra 2013 podali Erika Jurinová, podpresedníčka NR SR, a Richard Vašecka, poslanec NR SR, intepeláciu Ministrovi školstva, vedy, výskum a športu SR Dušanovi Čaplovičovi vo veci využívania knihy o LGBTI v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu na stredných školách.

 t 20130715 skolstvo30757652  Na snímke Dušan Čaplovič (HSP/Foto: TASR)

Čítať ďalej: ČAPLOVIČ ODPOVEDAL NA INTERPELÁCIU JURINOVEJ A VAŠEČKU V SÚVISLOSTI SO ZAVEDENÍM LGBTI KNIHY

NOVÁ KNIHA GABRIELE KUBY – GLOBÁLNA SEXUÁLNA REVOLÚCIA

kubystrata SLOBODY v mene SLOBODY

Europoslankyňa Anna Záborská o knihe napísala:

„Kniha Gabriele Kuby sa snaží otvárať ľuďom oči, aby videli a pochopili dnešný vývoj spoločnosti. Globálna sexuálna revolúcia je tu po prvý raz predstavená v súvislostiach: myšlienkoví priekopníci od čias Francúzskej revolúcie, obrat od feminizmu k gender-ideológii, strategické globálne presadenie gender-ideológie prostredníctvom OSN, EÚ a národných vlád, politické znásilnenie jazyka, epidemické rozšírenie pornografie, zrušenie všetkých morálnych noriem prostredníctvom zrovnoprávnenia homo-, bi-, trans- a intersexuality s heterosexualitou, ktoré siaha až po „homo-manželstvá“ s možnosťou adopcie a – ako najnebezpečnejší front kultúrnej revolúcie – prevýchova mládeže v školách a materských školách predčasnou sexualizáciou. Platí to, o čom hovorí podtitul knihy: všetko sa ponúka ako sloboda, pritom však vedie k jej zničeniu.“

Británie zavádí sexuální výchovu od 5 let

Dátum uverejnenia : 1. október 2013

Velká Británie je již dost dlouho lídrem mezi evropskými zeměmi v počtu těhotenství u dospívajících dívek. Ať se snažili toto číslo snížit jakkoli, nemělo to žádný efekt. Nepomohlo ani zavedení povinného předmětu „sexuální výchova“ pro školáky od 15 let výše. Vláda tedy rozhodla „vyučovat“ sexuální výchovu dětí už od první třídy, tj. od 5 let.

Učební plán momentálně rozpracovávají odborníci UNESCO (přesněji řečeno zvrhlíci z UNESCO). Je možné, že za základ vezmou světový „bestseller“, knihu Robbie Harrise a Michaeal Emberleye „Pojďme si povídat o sexu“, určenou pro děti mladšího školního věku.

Čítať ďalej: Británie zavádí sexuální výchovu od 5 let

Strana 1 z 4