Hľadať na stránke

Nachádzaš sa tu: ÚvodDokumenty / ČlánkyČlánky zo zahraničia

"Všetci nahí!" Do škôl putuje ďalší kontroverzný výtvor z dielňe francúzskej vlády

Dátum uverejnenia: Paríž 21. februára (HSP/Foto:co,tp)

Dôvodom pre propagáciu nudizmu medzi deťmi je vraj boj proti kultu ultraštíhlych modeliek. Nudizmom chce vláda bojovať za rovnosť všetkých

Zdalo sa, že si Francúzi po poslednom miliónovom proteste na chvíľu vydýchnu, kým sa náhle nevynorila otázka nahoty. Kameňom úrazu ale aj škandálu, ktorý otriasa spoločnosťou, je kniha pre deti od autorky Claire Franek s titulom: Tous à poil - Všetci nahí. Cieľom tejto knihy je učiť deti o ľudskom tele, viesť ich k rovnosti medzi pohlaviami, k rovnosti bez ohľadu na vek, rasu či typ postavy tela a údajne ich tak viesť k tomu, aby nahé alebo polonahé telá neporovnávali s postavami modeliek a manekýnov, ktorých fotografie môžu byť aj nereálne.

Čítať ďalej: "Všetci nahí!" Do škôl putuje ďalší kontroverzný výtvor z dielňe francúzskej vlády

ŠTÚDIA: Marxzimus + feminizmus + homoloby = RODOVÁ IDEOLÓGIA

Dátum uverejnenia: 1. máj 2002, Population Research Institute

„Príroda vs. výchova? Diskusia o tom, či biológia alebo prostredie spôsobuje, že si ľudské bytosti vyberajú určité roly a životné štýly, je večným predmetom sociologických polemík. Od 70. rokov 20. storočia sa debata rozšírila o otázku, či výchova, t. j. kultúra, môže byť nadradená biológii a predurčovať pohlavie ako také.

Táto otázka sa zdramatizovala na Konferencii OSN o ženách Peking+5, ktorá sa konala v júni 2000 v New Yorku.

Čítať ďalej: ŠTÚDIA: Marxzimus + feminizmus + homoloby = RODOVÁ IDEOLÓGIA

Pedofília už je klasifikovaná ako sexuálna orientácia

Dátum uverejnenia: 4. november 2013 / Bratislava  (HSP/WG/Foto:pedofilie-info.cz)

APA spravila hrubú čiaru medzi pedofíliou a “pedofilickou poruchou”

Americká asociácia psychiatrov (APA) vo svojej poslednej edícii manuálu DSM-V (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders) zmenila klasifikáciu pedofílie z poruchy na sexuálnu orientáciu resp. preferenciu. Pedofíliu definujú ako sexuálnu preferenciu bez samotného pedofilického aktu, a pedofilickú poruchu zasa ako nutkanie, a má sa používať len ”vo vzťahu k jedincom, ktorí na základe tejto preferencie budú aj konať.”…

gay-pride-praha V auguste tohto roku vyšli pedofili so svojím "coming out" aj v Prahe na Gay Pride pochode (biele transparenty v pozadí)

Tento dôsledok bol v niektorých kruhoch očakávaný, nakoľko sa pojem pedofília už niekoľko rokov neustále vyvíja. Predošlá edícia kategorizovala pedofíliu ako poruchu len vtedy, keď fantázie alebo nutkanie smerovali k deťom mladším ako 13 rokov, ak trvali aspoň po dobu 6 mesiacov, alebo ak viedli k “problémom so zákonom”.

Čítať ďalej: Pedofília už je klasifikovaná ako sexuálna orientácia

O citovém deficitu a obchodu s lidmi

Dátum uverejnenia : 15. december 2013

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Asi není třeba zvláštního pozorovacího talentu k postřehnutí stavu, ve kterém se nachází veřejnost a který jedinec stěží pojmenovává, neřku-li zasazuje do smysluplnosti lidského dění. Tato nesnáz se stala zvykem. Intelektuální i emotivní rozpačitost se pak samozřejmě nevyhýbá ani chodu lidských institucí. Nejočividnější pravdy lidského soužití a konstanty lidské přirozenosti jsou zpochybňovány, popírány či bagatelizovány v zákonodárství, v kultuře, v umění, ve školství, v médiích i v konkrétní mezilidské komunikaci. Ekonomika, politika a právo jsou předmětem nesrozumitelných či přinejmenším k ničemu nevedoucích diskusí, které jsou vnímány buď jako zbytečnost anebo - v lepším případě - jako zábava. Kdo se chce dobrat nějakého obecného hodnocení světa na základě toho, jak se prezentuje, snadno nabývá dojmu, že má co do činění s řízeným chaosem. Víra, že si lidé takto budují ráj na zemi, nejenom, že odporuje křesťanské víře, ale dávno už také zdravému rozumu, tedy rozumu, pro který je realita přednější než ideje.

Čítať ďalej: O citovém deficitu a obchodu s lidmi

Polícia dostala príkaz zatýkať ľudí pre symbol rodiny na oblečení. Bude symbol rodiny zakázaný tak ako hákový kríž?

Dátum uverejnenia: 03. jún 2013 / HSP, Paríž 3. mája (HSP/Foto:Tempi)

Francúzov poburuje prístup polície, ktorá má nariadené zatýkať ľudí, kvôli symbolu rodiny na oblečení

Má vláda prezidenta Hollanda strach z oponentov už schváleného a už uplatňovaného  tzv. zákona Taubira, ktorý umožňuje homosexuálnym párom uzatvárať manželstvo a adoptovať deti? Podľa toho ako postupuje polícia je možné usudzovať, že napriek snahám o marginalizáciu mohutného hnutia odporu, vláda považuje odporcov zákona  za väčšiu hrozbu, než priznáva. Portál hnutia La manif pour tous priniesol nové dôkazy o pokračujúcom zatýkaní ľudí, len kvôli tomu, že mali oblečené tričko s logom hnutia.

tolerancia

Polícia má nariadené zatýkať ľudí, ktorí nosia symbol rodiny na oblečení

Čítať ďalej: Polícia dostala príkaz zatýkať ľudí pre symbol rodiny na oblečení. Bude symbol rodiny zakázaný...

Myslíte si o mne, pani ministerka, že som homofóbny homosexuál?

Dátum uverejnenia: 21. október 2013 / Paríž (HSP/Foto:fb)

“Som proti tomu, aby bolo manželstvo umožnené aj osobám rovnakého pohlavia a to kvôli fundamentálnej otázke detí a ich práva na otca a matku, tak ako všetky ostatné deti”

Bez ohľadu na to, že tento týždeň by mal Európsky parlament rokovať o rezolúcii, ktorá by okrem iného otvorila prístup k umelému oplodneniu (PMA) pre lesbické páry a slobodné ženy, táto téma je vo Francúzsku už dlhé mesiace predmetom živej diskusie. Podľa súčasnej legislatívy je tento úkon vyhradený len pre manželské a registrované heterosexuálne dvojice, ktorým je medicínsky indikovaná neplodnosť. Po masových protestoch prezident sľúbil, že otvorenie PMA pre lesbické páry nebude súčasťou zákona o homosexuálnych manželstvách, avšak takmer okamžite po jeho schválení ministerka spravodlivosti Christine Taubira avizovala snahu otvoriť túto otázku a neumožnenie PMA pre lesbické páry označila za diskriminačné. Takisto viacerí socialistickí poslanci dali najavo úmysel predložiť dodatok zákona, ktorý by PMA legalizoval.

ministerka-300x199  Na snímke francúzska ministerka rodiny Dominique Bertinotti

Čítať ďalej: Myslíte si o mne, pani ministerka, že som homofóbny homosexuál?

Strana 1 z 7