Hľadať na stránke

Nachádzaš sa tu: ÚvodDokumenty / ČlánkyČlánky zo Slovenska

J. Figeľ sa dnes stretol s M. Lajčákom

Dátum uverejnenia: 18. jún 2014


Podpredseda NR SR a predseda KDH sa dnes dopoludnia stretol s podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslavom Lajčákom. Rozhovor sa týkal pripravovanej Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike a vývoja situácie v Ukrajine. Ján Figeľ vyjadril v mene KDH ako parlamentnej strany vážne výhrady k pripravovanému dokumentu, osobitne k jeho viacerým nesystémovým prílohám. Pripravovaný dokument si nedávno nezískal podporu ani parlamentného ľudskoprávneho výboru.

Čítať ďalej: J. Figeľ sa dnes stretol s M. Lajčákom

Svedectvo: V pozadí sexuálnej výchovy detí a mládeže stál interrupčný biznis

Svedectvo: V pozadí sexuálnej výchovy detí a mládeže stál interrupčný biznis

Svedectvo o tom, ako prebiehal predaj interrupcie

Carol Everett viedla šesť rokov interrupčnú kliniku. Počas jej kariéry bolo vykonaných 35.000 interrupcií. Jedna pacientka dokonca zomrela. Dnes je pro-life aktivistkou a ľuďom približuje ako fungoval jej "biznis“... celý článok a video svedectvo Carol Everett si môžete pozrieť TU.

Referendum o ochrane rodiny

Aliancia za rodinu sa rozhodla zrealizovať referendum o OCHRANE RODINY. Ústavný súd povolil 3 zo 4 referendových otázok, 1 otázku odmietol z dôvodu jej nejasnosti. Ani jednu otázku súd nepovažoval za otázku ľudských práv.

Referendum tak bude 7. februára 2015 a bude mať 3 otázky (viď nižšie). Chceme chrániť deti a ich práva, chceme, aby rodina zostala najdôležitejšou hodnotou spoločnosti. Žiaľ, musíme poukazovať na ohrozenia rodiny, pred ktorými chceme brániť naše deti, rodinu a manželstvo,chceme v referende dať ľuďom možnosť, aby zobrali budúcnosť Slovenska do svojich rúk. 

Čítať ďalej: Referendum o ochrane rodiny

FVO apeluje na všetkých 150 poslancov, aby podporili ústavnú ochranu manželstva ako zväzku muža a ženy

Dátum uverejnenia: 21. február 2014, Bratislava (HSP/Foto:HSP)

Ochrana manželstva a rodiny nemôže byť vecou iba niektorých ľudí

Fórum pre verejné otázky (FVO) doručilo tento týždeň všetkým 150 poslancom Národnej rady SR osobné listy, v ktorých apeluje, aby poslanci prijali ústavnú ochranu manželstva ako jedinečného zväzku jedného muža a jednej ženy. Informáciu poskytol Martin Dilong.

Čítať ďalej: FVO apeluje na všetkých 150 poslancov, aby podporili ústavnú ochranu manželstva ako zväzku muža a...

List Poľskej biskupskej konferencie

Dátum uverejnenia: 27. december 2013, blog

Pastieri Cirkvi v Poľsku napísali list, ktorý sa bude čítať v nedeľu Svätej rodiny (29.12.), ktorý sa zaoberá rodovou ideológiou. Poukazujú na tragické dôsledky výchovy detí v homosexuálnych pároch, napr. na samovražedné sklony alebo sexuálne zneužívanie zo strany "rodičov". Čo ho iniciovalo?

Biskupi zdôrazňujú v liste, že "aj dnes poslušnosť voči Bohu a jeho vôľa je zárukou šťastia v rodine" a odmietnutie kresťanskej vízie manželstva a rodiny nevyhnutne vedie k rozkladu rodín a k ľudskému nešťastiu.

Čítať ďalej: List Poľskej biskupskej konferencie

Slovák podal trestné oznámenie na biskupov Slovenska. Za pastiersky list

Dátum uverejnenia: 27

Riaditeľ a spoluzakladeľ kreatívnej agentúry Respect APP Róbert Slovák podal trestné oznámenie na biskupov Slovenska. Dôvodom je fakt, že Konferencia biskupov Slovenska v Pastierskom liste, ktorý zverejnila na svojej stránke na prvú nedeľu adventnú, a zároveň ktorý bol čítaný vo všetkých kostoloch na Slovensku, podľa jeho názoru sa dopustila hanobenia národa. „Trestné oznámenie som podal preto, lebo som nadobudol dojem, že "biskupi Slovenska" hanobia časť obyvateľstva za to, že nezdieľa ich názor na život, že nie sú veriaci, prípadne veria niečomu inému. A to verejne, organizovane a na celom Slovensku,“ vysvetlil pre HN svoje dôvody Róbert Slovák.

Čítať ďalej: Slovák podal trestné oznámenie na biskupov Slovenska. Za pastiersky list

Strana 1 z 6